fbpx

17 wrz 2021

5 Tips Tuesday: Jak uczyć się angielskiego przez Facebooka?

Media społecznościowe cieszą się obecnie ogromną popularnością. Stały się nieodłącznym elementem życia wielu ludzi na całym świecie. Wśród social media wciąż prym wiedzie Facebook, który ma ponad 2,4 miliarda użytkowników miesięcznie. Aplikacja ta ma wiele zastosowań , ale dla większości osób służy chyba przede wszystkim do zabijania czasu. A gdyby wykorzystać te stracone godziny scrollowania do nauki? Facebook może świetnie sprawdzić się jako nauczyciel języka angielskiego. W jaki sposób się od niego uczyć? Poznaj nasze 5 tips:

Tip 1: Zmień język aplikacji

Banał, ale się sprawdza. Jeżeli zmienicie język aplikacji Facebook na angielski, to zapewniamy, że  po jakimś tygodniu słownictwo związane z mediami społecznościowymi nie będzie dla Was żadnym problemem.  A co najlepsze, wcale nie będziecie musieli się ich uczyć, opanujecie je instynktownie.

Tip 2: Obserwuj anglojęzyczne konta

Polubcie różne fanpage, najlepiej związane z waszymi zainteresowaniami. Super było by, gdybyście byli aktywni i komentowali posty po angielsku, ale jeżeli nie jesteście jeszcze zbyt pewni siebie, po prostu czytajcie wypowiedzi innych – to genialne źródło mowy potocznej!

Tip 3: Śledź konta poświęcone nauce angielskiego

Jest mnóstwo kont poświęconych nauce języka angielskiego, które dostarczają świetne materiały do nauki zupełnie za darmo. Aż szkoda było by nie skorzystać 😉 Możemy polecić np. BBC Learning English, gdzie znajdziecie krótkie filmiki, live’y oraz dyskusje poruszające różne zagadnienia językowe. Poszukaj też innych profili poświęconych nauce języka angielskiego. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę takie zwroty jak: „learn English”, „English grammar”, „English vocabulary” itp.

Tip 4: Udzielaj się w grupach

Świetnym pomysłem na ćwiczenie angielskiego jest branie udziału w dyskusjach w różnych grupach anglojęzycznych. Mogą to być grupy związane z nauką języka angielskiego, ale niekoniecznie.  Dołączcie do grup związanych z Waszymi zainteresowaniami i czerpcie radość z wymiany poglądów z ludźmi na całym świecie. Wystarczy pomyśleć jakie grupy obserwujesz obecnie po polsku i poszukać ich odpowiedników w języku angielskim.

Tip 5: Stwórz własną grupę

Jeżeli udzielanie się na dużych zagranicznych grupach jest dla Ciebie nieco przytłaczające, to możesz stworzyć  własna grupę składającą się z osób znajomych, które też uczą się angielskiego. Na takiej grupie możecie rozmawiać tylko w języku angielskim, wymieniać  się ciekawymi materiałami do nauki, czy też nowymi słówkami, czy zwrotami. Wśród osób znajomych będziesz czuć się bardziej komfortowo, a z czasem, gdy zdobędziesz więcej pewności siebie będziesz mógł zacząć udzielać się również w innych grupach.

Macie jeszcze jakieś pomysły na naukę języka angielskiego poprzez Facebooka? Jeśli tak, to będzie nam niezmiernie miło, gdy podzielicie się nimi z nami w komentarzu.

Przeczytaj również

Pozostańmy w kontakcie.

Bądź na bieżąco, zapisując się do naszego newslettera.

  • Placówka egzaminacyjna british council Szkoła Angielskiego Ostrołęka Siedlce Łomża Łuków
  • Patronat British Council Szkoła Angielskiego Ostrołęka Siedlce Łomża Łuków
  • Akredytacja kuratorium oświaty Szkoła Angielskiego Ostrołęka Siedlce Łomża Łuków
  • Akredytacja Centrum Egzaminacyjnego Szkoła Angielskiego Ostrołęka Siedlce Łomża Łuków
  • Akredytacja Cambridge Dni wolne Szkoła Angielskiego Ostrołęka Siedlce Łomża Łuków
Copyright © ALMA MATER 2021