fbpx

24 lis 2021

5 Tips Tuesday: Dlaczego warto mieć certyfikat Cambridge?

Wielkimi krokami zbliżają się egzaminy FCE i CAE w naszej szkole, dlatego też postanowiliśmy dzisiejszy wpis poświęcić powodom, dla których warto jest taki certyfikat posiadać. Jeśli więc zastanawiasz się, czy opłaca się zainwestować czas i pieniądze, aby zdobyć potwierdzenie swojej wiedzy na papierze, zapraszamy do lektury J

Certyfikaty Cambridge, a w szczególności  FCE i CAE cieszą się w Polsce niesłabnącą popularnością. FCE, czyli First Certificate in English, to certyfikat poświadczający znajomość języka na poziomie średniozaawansowanym (B2). CAE natomiast jest kolejnym krokiem. Certificate in Advanced English poświadcza znajomość angielskiego na poziomie zaawansowanym (C1). W obu egzaminach jest szczególny nacisk na umiejętności praktyczne, gdyż składają się one z czterech części: reading & use of English (gramatyka, czytanie ze zrozumieniem), writing (pisanie), speaking (mówienie) i listening (słuchanie).  Jakie potencjalne korzyści mogą płynąć z posiadania certyfikatu? Oto niektóre z nich:

Tip 1: Mocny punkt w CV

Wiele osób w swoim CV w rubryce „języki” wpisuje: angielski-komunikatywny, czy zaawansowany. Nie mając na to żadnego potwierdzenia, potencjalny pracodawca musi nam uwierzyć na tzw. daję słowo. Jeśli na danym stanowisku znajomość języka angielskiego jest kluczowa, bardzo wątpliwe jest, że zostaniemy choćby zaproszeni na rozmowę  kwalifikacyjną. Pracodawca zwyczajnie nie będzie chciał tracić czasu na weryfikowanie naszej wiedzy. Załączając certyfikat do dokumentów aplikacyjnych, na pewno będziemy wyglądać dużo bardziej profesjonalnie. Tak, jak wcześniej wspominaliśmy, certyfikaty Cambridge potwierdzają praktyczne  umiejętności , co daje jasny sygnał naszemu przyszłemu pracodawcy, że potrafimy z powodzeniem posługiwać się językiem angielskim.

Tip 2: Plus dla studentów

Jeśli wybierasz się na studia, certyfikat może znacznie ułatwić Ci życie. Certyfikat CAE pozwala zaliczyć zajęcia z języka angielskiego na studiach w Polsce, otrzymać zwolnienie z egzaminów końcowych z języka angielskiego oraz brać udział w programach wymiany międzyuczelnianej.

Tip 3: Sprawdzenie się

Certyfikat może stanowić punk orientacyjny dla nas samych. Możemy latami uczyć się angielskiego, ale nie być pewni  swoich umiejętności. Egzaminy Cambridge sprawdzają wiedzę bardzo przekrojowo. Możemy w ten sposób przekonać się jak radzimy sobie z rozumieniem ze słuchu, czytaniem, mówieniem i gramatyką. Często mamy tendencję do zaniżania swoich umiejętności, przez co krępujemy się rozmawiać z obcokrajowcami, czy też aplikować na wyższe stanowisko. Certyfikat może dodać nam wiatru w skrzydła i sprawić, że uwierzymy w swoje możliwości.  Zdany certyfikat to też zakończenie pewnego etapu nauki, taka wisienka na torcie 😉

Tip 4: Motywator

Decyzja o podejściu do egzaminu zakończonego uzyskaniem certyfikatu może podziałać jako skuteczny „bat nad głową”.  Ustalona data egzaminu i zainwestowane pieniądze z reguły zmuszają nas do bardziej wytężonej pracy i systematycznej nauki.

Tip 5: Nowa ścieżka kariery

Przygotowując się do zdania certyfikatu, stajesz się niejako ekspertem w nauce języka angielskiego. Być może, po zdanym egzaminie zechcesz podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.  W połączeniu z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym certyfikat CAE pozwala uczyć języka angielskiego w szkołach podstawowych i średnich w Polsce oraz w szkołach językowych.

A poza tym, nie ma nic przyjemniejszego, niż przekonać się, że lata nauki nie poszły na marne 😉

Jeśli masz pytania w sprawie egzaminów i certyfikatów Cambridge, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Już od 1996r. jesteśmy akredytowanym ośrodkiem przygotowującym chętnych do egzaminów Uniwersytetu Cambridge, więc mamy spore doświadczenie w tej dziedzinie 😉

Przeczytaj również

Pozostańmy w kontakcie.

Bądź na bieżąco, zapisując się do naszego newslettera.

  • Placówka egzaminacyjna british council Szkoła Angielskiego Ostrołęka Siedlce Łomża Łuków
  • Patronat British Council Szkoła Angielskiego Ostrołęka Siedlce Łomża Łuków
  • Akredytacja kuratorium oświaty Szkoła Angielskiego Ostrołęka Siedlce Łomża Łuków
  • Akredytacja Centrum Egzaminacyjnego Szkoła Angielskiego Ostrołęka Siedlce Łomża Łuków
  • Akredytacja Cambridge Dni wolne Szkoła Angielskiego Ostrołęka Siedlce Łomża Łuków
Copyright © ALMA MATER 2021